Шоколадтын багасы алгашкыда 10%-га кымбаттап, кейин шыккан бага 20%-га арзандап, сосын сонгы багасы

тагы 25%-га кымбаттаганда 990 тг болды. Шоколадтын бастапкы багасы кандай еди?

Ответы на вопрос

Отвечает Хазов Никита.

Ответ:

а-20%=660

80% 660

100%-х

х=660×100:80=66000:80=825

20%(825)=165

825-165=660

у+10%=110%у

110% 825

100%-у

у=100×825:110=82500÷110=750

750+10%=750+75=825

ответ:750 тг