Діагоналі прямокутника Дорівнюють 15 сантиметрів а периметр 42 сантиметри знайдіть довжину більшої

сторони прямокутника

Ответы на вопрос

Отвечает Колпаков Дима.

Ответ:

12 см

Пошаговое объяснение:

Нехай АВ = х, ВС = у

1) Р = 2(х+у) = 42

х+у = 21

2) АС = 15

АС^2 = AB^2 + BC^2

AC^2 = x^2 + y^2

x^2 + y^2 = 225

Отже, маємо систему рівнянь

х + у = 21

x^2 + y^2 = 225

x = 21- y

y^2 + (21-y)^2 =225

y^2 + 441 - 42y + y^2 = 225

2y^2 -42y + 216 = 0

y^2 - 21y + 108 = 0

y = 12

y = 9

x = 21-9 = 12

Отже, 12 - довжина більшої сторони прямокутника