За 4 год на автобусі туристи подолали ту саму відстань, що й за 3 год на поїзді. Знайдіть

швидкості автобуса йпоїзда, якщо за 1 год на поїзді туристи проїжджали на20 км більше, ніж на автобусі. Яку відстань подолали ту-ристи, рухаючись автобусом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Гнатовский Николай.

Пусть х км/ч - скорость автобуса, тогда (х + 20) км/ч - скорость поезда. Уравнение:

4 · х = 3 · (х + 20)

4х = 3х + 60

4х - 3х = 60

х = 60 (км/ч) - скорость автобуса

60 + 20 = 80 (км/ч) - скорость поезда

60 · 4 = 80 · 3 = 240 (км) - расстояние

Вiдповiдь: 60 км/год; 80 км/год; 240 км.