Сплав містить78%олова,16%сурмт,6%міді.яка кількість з цих металів міститься в150г.сплаву


Ответы на вопрос

Отвечает Просвиров Виталик.

Перший спосіб

За властивістю пропорції маємо:

150 г — 100 %

x г — 78 %

Отже, x = \dfrac{78 \cdot 150}{100} = 117 г олова

150 г — 100 %

x г — 16 %

Отже, x = \dfrac{16 \cdot 150}{100} = 24 г сурми

150 г — 100 %

x г — 6 %

Отже, x = \dfrac{6 \cdot 150}{100} = 9 г міді

Другий спосіб

Відсотки виражають частину від чогось. Сполучник "від" на математичну мову перекладається як добуток.

Таким чином, олово складає 78 % від 150 г сплаву, отже, кількість олова у сплаві 150 \cdot 0,78 = 117 г.

Сурма складає 16 % від 150 г сплаву, отже, кількість сурми у сплаві 150 \cdot 0,16 = 24 г.

Мідь складає 6 % від 150 г сплаву, отже, кількість міді у сплаві 150 \cdot 0,06 = 9 г.

Відповідь: 117 г олова, 24 г сурми, 9 г міді ◀.