теплохід пройшов 32 км за течією річки на 2 години швидше, ніж 84 км проти течії. Знайдіть

швидкість течії річки, якщо власна швидкість теплохода 30 км/год​

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Руслан.

Ответ:

2 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость течения реки, км/ч.

84/(30-x) -32/(30+x)=2   |2

42(30+x)-16(30-x)=(30+x)(30-x)

1260+42x-480+16x=900-x²

-900+x²+780+58x=0

x²+58x-120=0; D=3364+480=3844

x₁=(-58-62)/2=-120/2=-60 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=(-58+62)/2=4/2=2 км/ч - скорость течения реки.