Теплохід рухався 4,2 год за течією і 2,4 год проти течії. Який шлях подолав теплохід, якщо його

швидкість проти течії дорівнює 27,3км/год, а швидкість течії 2,2км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Мятова Софья.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

При рішенні таких задач, необхідно пояснити природне розуміння швидкості човна за течією та проти течії.

Припустимо, човен стоїть на річці без включених двигунів, а річка не має течії, то човен не буде рухатися.

Припустимо, човен стоїть на річці без включених двигунів, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися зі швидкістю, яка дорівнює швидкості течії ріки.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю, а річка без течії, то човен буде рухатися зі швидкістю, яка дорівнює його власній швидкість.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю за течією річки, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися швидше власної швидкості, т.я. йому буде допомагати рухатися течія річки. Тому швидкість човна за течії річки, буде дорівнювати сумі двох швидкостей: власної швидкості човна та швидкості течії ріки.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю проти течії річки, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися повільніше власної швидкості, т.я. йому буде заважати рухатися течія річки. Тому швидкість човна проти течії буде дорівнювати: власна швидкість човна зменшена на швидкість течії ріки.

Швидкість течії ріки: 2,2 км/год

Власна швидкість човна:  27,3 км/год +2,2 км/год = 29,5 км/год

Човен пливе за течією ріки: 4,2 год

Човен пливе проти течії ріки: 2,4 год

Швидкість човна за течією ріки:  29,5 км/год + 2,2 км/год = 31,7 км/год

Швидкість човна проти течії ріки: 27,3 км/год

S = t * V

Шлях пройдений човном за течією:

S за теч. = 4,2 * 31,7 = 133,14 км

Шлях пройдений човном проти течії:

S пр. теч. = 2,4 * 27,3 = 65,52 км

Шлях який подолав човен: 133,14 + 65,52 = 198,66 км