За 3 ручки та 5 олівців заплатили 93 грн. Скільки коштує ручка и скільки олівец, якщо олівець

дешевший від ручки на 7 грн​

Ответы на вопрос

Отвечает Саитова Расима.

Ответ:

Нехай:

х - ціна одної ручки

y - ціна одного олівця

Складемо систему рівнянь:

{3Х+5У=93; Х=У+7

Зробимо підстановку з другого рівняння в перше

3(У+7)+5У=93

3У+21+5У=93

8У=72

У=9

Оскільки Х=У+7(з другого рівняння) , то Х=9+7=16

Відповідь: ціна ручки: 16 грн, ціна олівця 9 грн

Пошаговое объяснение: