Кілограм груш на 3 грн дорожчий за кілограм яблук, а 18 кілограм яблук кошують так само, як 14

кілограм груш. Скільки коштує 1 кг ГРУШ? *​

Ответы на вопрос

Отвечает Борозенец Юлия.

Пусть х грн. - цена 1 кг груш, тогда (х - 3) грн. - цена 1 кг яблок. Уравнение:

18 · (х - 3) = 14 · х

18х - 54 = 14х

18х - 14х = 54

4х = 54

х = 54 : 4

х = 13,5 (грн.) - цена 1 кг груш

Вiдповiдь: 13 грн. 50 коп.

Проверка:

18 · (13,5 - 3) = 14 · 13,5

18 · 10,5 = 14 · 13,5

189 = 189