Знайдіть периметр прямокутника, якщо його довжина більша за ширину на 5 см, а площа 36 см2.


Ответы на вопрос

Отвечает Куликанов Александр.

Нехай ширина =х, тоді довжина буде (х+5).

Як ми знаємр формула площі = а•b, де а - ширина, а b - довжина. Отже :

х • (х+5) = 36

х² + 5х = 36

х² + 5х - 36= 0

а=1 b=5 c=-36

D=b²- 4ac = 25 + 144 = 169

x1 = (-5-13) : 1 = 18

x2 = (-5+13) :1 = 8

Периметр прямокутника = 2 ( a+b)

P=2(8+13)= 42