Знайдіть a10 i S15 для арефметичної прогресії -12 -10 -8 І ще будь ласка У геометричній прогресії

b4=8 b7=64 Знайдіть b1 q1 S9

Ответы на вопрос

Отвечает Бутылкина Катюша.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

1).  a1 = -12;  d = -10 - (-12) = 2

an = a1 + d * (n - 1)

a10 = -12 + 2 * (10 - 1) = -12 + 18 = 6

a10 = 6

Sn = (2a1 + d * (n - 1))/2 * n

S15 = (2*(-12) + 2 * (15 - 1))/2 * 15 = (-12 + 14) * 15 = 30

S15 = 30

2). bn = b1 * q^(n - 1)  

\left \{ {{b4=b1*q^3} \atop {b7=b1*q^6}} \right.

\left \{ {{8=b1*q^3} \atop {64=b1*q^6}} \right.

q^3 = 64/8 = 8

q = 2

8 = b1 * 2^3

b1 = 8/2^3 = 1

b1 = 1

Sn = b1 * (q^n - 1)/(q - 1)

S9 = 1 * (2^9 - 1)/(2 - 1) = 512 - 1 = 511

S9 = 511