Переріз кулі площиною має площу 81пі смквадратних . Відстань від центра кулі до площини перізу = 12

см. Знайдіть радіус кулі

Ответы на вопрос

Отвечает Метельская Вероника.

Ответ:

15 см

Пошаговое объяснение:

Sпер.=πr²

знайдемо радіус перерізу.

r=√(Sпер/π)=√(81π/π)=√81=9 см радіус перерізу.

Відстань від центра кулі до площини, радіус кулі, та радіус перерізу утворюють прямокутний трикутник, де радіус кулі є гіпотенузою даного трикутника.

За теоремою Піфагора знайдемо радіус кулі.

R=√(12²+9²)=√(144+81)=√225=15 cm радіус кулі.