3 тапсырма 30°ка тен бурыш тик бурыштын кандай болигин курайды?А)1/3Б)1/12С)1/6Д)1/94

тапсырмабагананын узындыгы 1/3 жерге комиди .Ол жерден2 м 30 см ге асып тур .багана узындыгын табыныз?А)153 CMБ)345 CMС)115 CMД)690 CM​

Ответы на вопрос

Отвечает Боровик Лера.

Ответ:

3) А) 1/3

4) Б) 345см

Пошаговое объяснение:

3) тік бұрыш 90° тең.

90°тың 1/3 бөлігі

90°×1/3=30°

4) бағананың 1/3 бөлігі жерге көмілсе , 230см бөлігі жер бетінде, яғни 2/3 бөлігі жер бетінде.

жер астындағы бағананың 1/3 бөлігінің ұзындығы

(230×1/3)÷2/3=230/3 × 3/2=230/2=115 см

бағананың толық ұзындығы

115+230=345см