Периметр прясоугольника 36 см. Найти его площадь, если одна из сторон 5 см.


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Анастасия.

Ответ:

P=(a+b)*2

P=(a+5)*2

P=2a+10

36=2a+10

2a=26

a=13

S=a*b

S=13*5=65

Отвечает Помазан Лида.

Відповідь:

65 см²

Покрокове пояснення:

а=5 см - одна сторона прямокутника

в=х см - друга сторона прямокутника

Р=36 см - периметр прямокутника

У прямокутника протилежні сторони рівні, тому суму двох сторін множимо на 2

Р=2*(а+в) - формула периметра прямокутника

або ж

2*(а+в)=Р

2*(5+х)=36

Розкриємо дужки

2*5+2*х=36

10+2х=36

Невідомі доданки збираємо в лівій частині від знака "=", а відомі в правій частині. Перенесемо відомий доданок 10 з лівої частини в праву при цьому поміняємо знак на протилежний.

2х=36-10

2х=26

х=26:2

х=13 см - друга сторона прямокутника

S=а*в - формула площі прямокутника

S=а*в=5*13=65 см² - площа прямокутника