Дідусь старший від свого онука в 4 рази. Якби дідусь був на рік молодший, то був би старший від

своєї внучки у 5 разів. Скільки років дідусеві, внучці та внукові, якщо внучка молодша за внука на 3 роки.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Никита.

Нехай х років внучці, тоді

(х+3) років онукові.

4 * (х+3)=(4х+12) років дідусеві

В умові сказано, що якби дідусь був на рік молодший, то був би старший за свою внучку в 5 разів.

Рівняння:

5х = (4х+12)-1

5х = 4х+12-1

5х-4х = 11

х = 11 років внучці, тоді

11 + 3 = 14 років онукові.

4 · 14 = 56 років дідусеві

Відповідь: 56; 11; 14