> Mashq qilamiz 134. Asilbek jamlamasiga 26 ta marka qo'shgandan so'ng uning markalari soni142

taga yetdi. Asilbekda dastlab nechta marka boʻlgan?135. 23, 45, 12 sonlardan qaysi biri x + 45 = 57 tenglamaning ildizi boʻladi?136. Tenglamada nima ma'lum va nima noma'lumligini aniqlang va uni yeching.Namuna: Yuqorida ko'rilgan 2-, 3- va 4-misollar.35​

Ответы на вопрос

Отвечает Зимин Денис.

Ответ:134. х+26=142

x=116

135.x+45=57

х=57-45

х=12

Пошаговое объяснение: