4) Hər il avvəlki ildəki məbləğin 25%-iqədər artım verən banka qoyulan pul 3 ildən sonra10 milyon

manat oldu. ilkin məbləği tap.​

Ответы на вопрос

Отвечает Яковлева Вика.

Ответ:

5 625 000

Решение:

10 000 000- 100%

?-25 %

100 000-1%

100 000×25=2 500 000=25%

10 000 000-2 500 000=7 500 000

7 500 000-100%

?-25%

75 000-1%

75 000×25=1 875 000=25%

7 500 000-1 875 000= 5 625 000