fermer 15 kq qoyun 21 kq mal əti sataraq 267 manat gəlir əldə etdi .mal əti qoyun ətindən 1 manat

ucuz olarsa qoyun ətinin qiymətini tapın

Ответы на вопрос

Отвечает Миклин Никита.
Х - mal ətinin qiyməti
x+1 - qoyun ətinin qiyməti
15×(x+1)+21×x=267
15x+15+21x=267
36x=267-15=252
x=252÷36=7 manat mal ətinin qiyməti
7+1=8 manat qoyun ətinin qiyməti