4)На верхній полиці в 3 рази більше книг, ніж на нижній. Після того,як з верхньої полиці зняли 15

книг, а на нижню додали 11 книг, то книг на обох полицях стало порівну. Скільки книг була на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Ангелина.

Ответ:  13.  39.

Пошаговое объяснение:

На верхній полиці в 3 рази більше книг, ніж на нижній.

Після того,як з верхньої полиці зняли 15 книг, а на нижню додали 11 книг, то книг на обох полицях стало порівну.

Скільки книг була на кожній полиці спочатку?

----------------

Решение.

Пусть на нижней полке х книг.  Тогда на верхней 3х книг

Сняли с верней 15 книг и стало:    3х - 15  книг.

Поклали на нижнюю 11 книг и стало х+11  книг.

-------------

Оказалось, что 3х-15 = х+11;

3x-x=11+15;

2x=26;

x=13 книг было на нижней полке.

3х = 3*13 = 39 книг было на верхней полке.

--------------------

Проверим верность решения:

39-15 = 13+11.

24=24!!!

Всё верно!!!