Знайдіть найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел якщо a =72, b=48 НСК(72;48)=​


Ответы на вопрос

Отвечает Блинкова Алиса.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Розкладемо на прості множники 48 і 72

48 = 2 *2 *2 *2 *3

72 = 2 *2 *2 *3 *3

Виберемо однакові прості множники в обох числах.

2, 2, 2, 3

Знаходимо додаток однакових простих множників і записуємо відповідь

НСД (48; 72) = 2*2* 2 *3 = 24

Виберемо в розкладанні меншого числа 48 множники, які не ввійшли в розкладання

2

Додамо ці множники в розкладання більшого числа

2, 2, 2, 3, 3, 2

Отримаємо додаток  

НСК (48, 72) = 2* 2 *2 *3 *3 *2 = 144