Директор інституту фізики вирішив зважити свого провідного співробітника на вагах, які завжди

помиляються на одну і ту саму вагу в одну і в ту ж саму сторону. Коли директор зважив співробітника, вони показали вагу 80 кілограм. Потім директор зважив телескоп спіробітника і отримав вагу 29 кілограм. Нарешті, директор зважив співробітника разом з телескопом, і ваги показали 101 кілограм. Скільки кілограмів важить провідний науковий співробітник насправді?

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Маша.

Відповідь:

72 кг

Покрокове пояснення:

Нехай похибка ваги становить х кг, тоді справжня вага спеціаліста (80-х) кг; справжня вага телескопа (29-х)кг. Вага спеціаліста та телескопа без похибки ваги становить; (80-х + 29-х) = (109-2х) або за умовою: (101-х). Отже,

109-2х=101-х

-2х+х=101-109

-х= -8

х=8 (кг) похибка ваги.

80-8=72 (кг) вага спеціаліста.