3. Знайди найбільший спільний дільник та найменше спільне кратне поданих чисел. а) 18 і 12 б) 35 i

88; В) 72; 96 i 120.​

Ответы на вопрос

Отвечает Егунько Вадим.

Ответ:

а) НСД = 6; НСК = 36

б) НСД = 1; НСК = 3080

в) НСД = 24; НСК = 1440

Пошаговое объяснение:

а) 18 і 12

18 = 2 * 3 * 3

12 = 2 * 2 * 3

НCД(18, 12) = 2 * 3 = 6

НCК(12, 18) = 2 * 3 * 3 * 2 = 36

б) 35 і 88

35 = 5 * 7

88 = 2 * 2 * 11

НСД(35, 88) = 1 (тому що немає спільних чисел)

НСК(35, 88) = 2 * 2 * 2 * 11 * 5 * 7 = 3080

в) 72, 98 і 120

72 = 2 * 2 * 2 * 3 * 3

96 = 2 * 2 * 2 * 2 * 2 * 3

120 = 2 * 2 * 2 * 3 * 5

НСД(72, 98, 120) = 2 * 2 * 2 * 3 = 24

НСК(72, 98, 120) = 2 * 2 * 2 * 3 * 5 * 2 * 2 * 3 = 1440