Знайдіть НСД та НСК чисел 36 i 52. Срочно!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Абдиразак Назерке.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Розкладемо на прості множники 36 і 52

36 = 2 * 2 * 3 * 3

52 = 2 * 2 * 13

Виберемо однакові прості множники в обох числах  -2; 2 і перемножимо, звідси маємо:

НСД (36; 52) = 2 * 2 = 4

Щоб знайти НСК виберемо в розкладанні меншого числа множники, які не ввійшли в розкладання  -3, 3  і додамо ці множники в розкладання більшого числа  -2, 2, 13, 3, 3. Звідси маємо:

НСК (36, 52) = 2 * 2 * 13 * 3 * 3 = 468