Бір дөңгелектің радиусы екіншісінен 3 есе үлкен . Егер кіші дөңгелектің ауданы 14см² болса, үлкен

дөңгелектің ауданын табыңыз 6 класс, кто поможет дам 10балл​

Ответы на вопрос

Отвечает Гапонова Полина.

шеңбердің ұзындығы деген. шеңбердің шектелген

дөңгелек диаметрін π санына көбейткендегі мәні.

L=πD=12π см немесе π=3,14 ге көбейтіп жазса

L=12×3,14=37,68 см

дөңгелектің ауданы

S=πR² радиус белгілі болса

S=πD²/4 диаметр белгілі болса

дөңгелек радиусы

R=D/2=12π/2=6π см

немесе

R=12π/2 =37,68/2=18,84 см

ауданы

S=πR²=π×6π²=36π³ см²

S=π×R²=3,14×18,84²= 1 114,529184 см²