Тендеулер куру аркылы шыгарылатын есептер. Бир кораптагы кампит баскасындагысына караганда 2есе

коп. Егер еки кораптагы кампиттердин барлыгы 27кг болса, онда арбир корапта канша кг кампит бар? Дукенде сарымсак жане картоп сатылды. Картоп сарымсакка караганда 2есе коп сатылды. Егер сол куни барлыгы 398кг сатылган болса, онда картоптын канша кг жане сарымсактын канша кг сатылды? Картоп канша кг артык сатылган? Саяхатшы биринши куни екинши кунге караганда 2 есе кем кашыктыкты журип отти. Ушинши куни тагы да 24км жол журди. Егер ол уш кунде барлыгы 81км жол журген болса, онда екинши куни кандай кашыктыкты журип откен?

Ответы на вопрос

Отвечает Makanova Aruzhan.
X+2x=27
3x=27
x=27÷3
x=9
2х=2×9=18
Ж:1 корапта 9 ,2 корапта 18




x+2x=398
3x=398
x1=132,666666
x2=132,6×2=265,33333
Ж: Картоп 265,3 кг ,сарымсак 132,3 кг



х+2х=81-24
3х=57
х=57÷3
х1=19
х2=2×19=38
Ж:екинши куни 38 км журип откен