із точки а до площини проведено перпендикуляр ав і похилу ас. обчислить проекцію похилої на

площину, якщо ас=15 , ав=12 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Дакимович Артём.

Дано: а - площина.

АВ - перпендикуляр до площини а.

АС - похила.

АС=15см, АВ=12см.

Знайти СВ.

Розв'язання

Оскільки АВ - перпендикуляр, АВ⟂а, ∠СВА=90°.

Розглянемо ∆АВС - прямокутний.

За теоремою Піфагора АС²=СВ²+АВ², звідси:

СВ  =  \sqrt{АС^{2}  - АВ^{2} }  =  \sqrt{15^{2}  - 12^{2} }  =  \sqrt{81} = 9

СВ=9см.

Відповідь: 9см.