Сторони паралелограма дорівнюють 4 і 4 см відповідно, а кут між ними складає 120°. Чому дорівнюють

діагоналі паралелограма?

Ответы на вопрос

Отвечает Аникин Дима.

параллелограмм має дві рівні сторонці, меж якими кут 120° ⇒ це ромб.

якщо ми проведемо бісектрису у ромба, то отримаємо трикутник, у якого дві сторонці і кут між ними ⇒ треба використовати теорему косинусів щоб знайти першу діагональ

с²=а²+b²-2аb×сosα=4²+4²-2×4×4×cos120=4²+4²-2×4×4×(-0.5)=16+16+16=48 ⇒ с=√48=4√3

Зараз шукаєм площу  через довжини ромба ( тригонометрични значення кутов в геометріі тількі більше нуля,тому sin120=sin(180-120)=sin60=√3/2)  S=a²×sinα=4²×sin(120°)=16×√3÷2=8√3 см²

Площа ромба також доривнює половині добутку діагоналій

Тому друже діагональ ми знайдемо так

d₂=2S/d₁=2×8√3÷4√3=4 см

Відповідь: 4 і 4√3