1. Виконайте дії a) 3 * 2145 ; 6) 7956 : 26. 2. Знайдіть значення виразу найзручнішим способом: 1)

25 * 67 * 4 ; 2) 42 * 39 + 39 * 58 . 3. За 12 книжок заплатили 1800 грн. Скільки книг можна придбати на цю суму, якщо книга ПОДОРОЖЧає на 30 гривень? 4. Розв'яжіть рiвняння: 1) (372 + x) / 54 = 69 ; 2) 7x + 5x - 24 = 204 . 5. Ручка коштує 13 грн. Яку найбільшу кiлькiсть ручок можна купити маючи 85 грн.? Скільки грошей ще залишиться?

Ответы на вопрос

Отвечает Постоєв Діма.

№ 1.

а) 3 · 2 145 = 6 435;          б) 7 956 : 26 = 306.

№ 2.

1) = 67 · (25 · 4)  = 67 · 100 = 6 700;  

2) = 39 · (42 + 58) = 39 · 100 = 3 900.

№ 3.

1) 1 800 : 12 = 150 (грн.) - цена книги до подорожания;

2) 150 + 30 = 180 (грн.) - цена книги после подорожания;

3) 1 800 : 180 = 10 (кн.) - столько книг можно купить.

Ответ: 10 книг можна придбати на цю суму.

№ 4.

1) (372 + х) : 54 = 69                  2) 7х + 5х - 24 = 204

372 + х = 69 · 54                        12х = 204 + 24

372 + х = 3 726                          12х = 228

х = 3 726 - 372                           х = 228 : 12

х = 3 354                                     х = 19

№ 5.

85 : 13 = 6 (ост. 7)

1) 13 · 6 = 78 (грн.) - стоимость шести ручек;

2) 85 - 78 = 7 (грн.) - сдача.

Ответ: можно купить 6 ручек и 7 грн. останется.