10. Працівнику повідомили, що він буде отримувати по 24 грн за кожний відпрацьований день і

відраховувати по 6 грн за кожний невідпрацьований день. Після 30 днів виявилось, що він нічого не отримав. Скільки днів він працював? Відповідь: 6 днів. ПОТРІБНЕ РОЗВ'ЯЗАНЕ РІВНЯННЯ

Ответы на вопрос

Отвечает Бензин Али.

Відповідь:

6 днів.

Покрокове пояснення:

Позначимо як Х - кількість відпрацьованих днів, у такому випадку ( 30 - Х ) - кількість невідпрацьованих днів.

Таким чином заробіток за відпрацьовані дні складає: 24 × Х, та відраховування за невідпрацьовані дні дорівнює: 6 × ( 30 - Х ). За умовами задачі заробіток за відпрацьовані дні дорівнює відраховуванню за невідпрацьовані дні.

Маємо рівняння:

24 × Х - 6 × ( 30 - Х ) = 0

24Х + 6Х - 180 = 0

30Х = 180

Х = 180 / 30 = 6 днів.

Перевірка:

Кількість відпрацьованих днів - 6, 30 - 6 = 24 - кількість невідпрацьованих днів.

24 грн. × 6 днів - 6 грн. × 24 дні = 0

144 - 144 = 0

0 = 0

Все вірно.