Розв’яжи рівняння: а) 3х + 5х – 12 = 180 б) (2х – 154) + 123 = 169


Ответы на вопрос

Отвечает Шевченко Алина.

Відповідь:

а)24
б)100

Покрокове пояснення:

а)3х + 5х – 12 = 180
Спочатку зводимо подібні доданки, а саме 3х і 5х, виходить
8х– 12 = 180
Потім переносимо 12 за дорівнює(також при переносі знак міняється)
8х = 180+12
Тепер рахуємо і виходить
8х=192
Залишилося розділити 192 на 8
х=192:8
х=24
б) (2х – 154) + 123 = 169
Спочатку відкриваємо дужки, виходить-
2х – 154 + 123 = 169
Тепер зводимо подібні доданки, а саме -154 і 123, виходить-
2х-31 = 169
Переносимо -31 за дорівнює( і знову знак міняється)
2х=169+31
Додаємо
2х=200
І ділимо
х=200:2
х=100
Все просто)