б) Сырлаушы 30 м² қабырғаны сырлады, бұл барлық қабырғаның алтыдан бір бөлігін құрайды. Ол әлі

қанша метр қабырғаны сыр- лауы керек?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кругликов Максик.

Жауабы: 150 м²

Түсіндірме:

Сырлау керек бүкіл қабырғаның ауданын S деп аламыз. Осы ауданның 1/6 бөлігін 30 м² құрайды. Теңдеу жазып, S-ті табайық:

S ∙ 1/6 = 30 м²

S = 30 м² ∙ 6

S = 180 м²

Енді бүкіл ауданнан сырланған 30 м²-ты азайтсақ, әлі сырлау керек қабырғаның ауданын аламыз:

S - 30 м² = 180 м² - 30 м² = 150 м²

Нәтижесінде, сырлаушы әлі 150 м² қабырғаны сырлауы керек. #SPJ1