Вкладник зняв зі свого рахунку в банку 1/3 всіх грошей, а через деякий час 2/5 грошей. Після цього

на його рахунку залишилося 400 грн. Який був початковий вклад? (помогите решить пожалуйста)​

Ответы на вопрос

Отвечает Фефелов Лёша.

Відповідь:

Початковий вклад 1 500 грн.

Покрокове пояснення:

Вкладник зняв зі свого рахунку в банку 1/3 всіх грошей, а через деякий час 2/5 грошей. Разом вкладник зняв:

1/3 + 2/5 = 5/15 + 6/15 = 11/15

Після цього на його рахунку залишилося 400 грн, що дорівнює:

1 - 11/15 = 15/15 - 11/15 = 4/15 початкового вкладу.

4/15 - це 400 грн.

1 - це Х грн.

Х / 1 = 400 / ( 4/15 ) = 400 / 4 × 15 = 100 × 15 = 1 500 грн. - початковий вклад.