Вкладник зняв зі свого рахунку в банку 1/3 всіх грошей, а через деякий час – 2/5 залишку. Після

цього на його рахунку залишилося 180 грн. Який був початков ий внесок?

Ответы на вопрос

Отвечает Новикова Анастасия.
Позначимо початковий внесок Х, тоді перший раз він зняв 1/3 Х, і в ньогозалишилось 2/3Х (Х-1/3Х=2/3Х)
другий раз він зняв 2/5*2/3Х=4/15Х, і в нього залишилось 2/3Х - 4/15Х =6/15Х, а це за умовою задачі 180грн. Складаємо рівняння:
6/15Х=180
6Х=180*15
6Х=2700
Х=2700 : 6
Х= 450 (грн)- початковий внесок.