Два килими мають однакову площу. Відомо, що в одного з них ширина на 2 дм менша за довжину. У

другого довжина на 8 дм більша, на 4 дм ніж ширина першого, а ширина менша, ніж довжина першого. Знайдіть роз- міри килимів. I -

Ответы на вопрос

Отвечает Юрійчук Соломія.

Відповідь:

Довжина першого килима дорівнює 6 дм, а його ширина дорівнює 4 дм.

Довжина другого килима дорівнює 12 дм, а його ширина дорівнює 2 дм.

Покрокове пояснення:

Два килими мають однакову площу. Відомо, що в одного з них ширина на 2 дм менша за довжину. У другого довжина на 8 дм більша, ніж ширина першого, а ширина на 4 дм менша, ніж довжина першого. Знайдіть розміри килимів.

Довжина першого килима це Х, а його ширина це ( Х - 2 ).

Довжина другого килима це ( Х - 2 + 8 ) = ( Х + 6 ), а його ширина це ( Х - 4 ).

Площа першого килима це Х × ( Х - 2 ).

Площа другого килима це ( Х + 6 ) × ( Х - 4 ).

Два килими мають однакову площу, отже:

Х × ( Х - 2 ) = ( Х + 6 ) × ( Х - 4 )

Х² - 2Х = Х² + 6Х - 4Х - 24

Х² - 2Х - Х² - 6Х + 4Х + 24 = 0

-4Х + 24 = 0

4Х = 24

Х = 24 / 4 = 6

Довжина першого килима дорівнює 6 дм, а його ширина дорівнює 6 - 2 = 4 дм.

Довжина другого килима дорівнює 6 + 6 = 12 дм, а його ширина дорівнює 6 - 4 = 2 дм.

Перевірка:

Площа першого килима дорівнює 6 × 4 = 24 дм².

Площа другого килима дорівнює 12 × 2 = 24 дм².

Два килими мають однакову площу.

Все вірно.