ЖҰПТЫҚ ЖҰМыс Досыңмен есепті шығару жоспарын құр. Оны шығар. 4 Киім тігетін шеберханада ұзындығы

96 м және 84 м екі орам мата болды. Олардан кей- лектер тігілді. Бірінші орамға караганда екінші орамнан 3 көйлек кем тігілді. Әр орамдағы матадан барлығы қанша көйлек тігілді?

Ответы на вопрос

Отвечает Байбакова Кира.

Ответ:

1 орамнан 24 көйлек, 2 орамнан 21 көйлек тігілді. Барлығы 45 көйлек тігілді.

Пошаговое объяснение:

берілгені:

Шеберханада

1 орам- 96 м

2 орам- 84 м, 3 көйлек кем

әр орамнан - ?, көйлек тігілді

барлығы - ? көйлек

шешуі :

1) қаншаға артық екенін табу үшін 1 пункты 2 пунктнан азайтамыз 96 - 84 = 12

2) 3 көйлек кем деп тұр, оны бөлеміз 12 : 3 =4 (бір көйлек м мата)

3) енді әрқайсысынтапқан санға бөліп шығамыз. 96 : 4 = 24 (1 орамнан тігілген көйлек саны)

4) 84 : 4 = 21 (2 орамнан тігілген көйлек саны)

5) барлығын табамыз, ол үшін көйлек сандарын қосамыз. 21 + 24 = 45 (барлық

көйлек саны)

жауабы:

1 орамнан 24 көйлек, 2 орамнан 21 көйлек тігілді. Барлығы 45 көйлек тігілді.

ТҮСІНІКТІ ДЕП ОЙЛАЙМЫН.