Наступний член геометричної прогресії 6; -18;... дорівнює​


Ответы на вопрос

Отвечает Крайняя Кристина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти наступний член геометричної прогресії, потрібно використовувати формулу an = a1 * r^(n-1), де an - шуканий член прогресії, a1 - перший член прогресії, r - знаменник прогресії, n - номер шуканого члена.

У даній геометричній прогресії a1 = 6 та b1/a1 = -18/6 = -3. Знаменник р можна знайти як b1/a1 = r, отримаємо r = -3. Тоді:

для n=3, an = a1 * r^(n-1) = 6 * (-3)^(3-1) = 54;

для n=4, an = a1 * r^(n-1) = 6 * (-3)^(4-1) = -162.

Отже, наступні два члени геометричної прогресії 6; -18;... дорівнюють 54 та -162 відповідно.