вирішити задачу: тривалентний метал масою 8,1г під час взаємодії з соляною кислотою виділяє

газоподібну речовину об'ємом 10.08л (н.у.). Визначте метал.

Ответы на вопрос

Отвечает Азимов Назим.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб визначити метал, необхідно використати хімічну реакцію взаємодії металу з соляною кислотою. Знаючи об'єм виділеного газу, можна визначити кількість отриманого водню за допомогою газового закону Авогадро:

V = n * Vm

де V - об'єм газу, n - кількість молекул газу, Vm - молярний об'єм газу за н.у.

Тому, кількість молекул водню дорівнює:

n(H2) = V / Vm = 10.08 / 22.4 = 0.45 моль

Оскільки метал є тривалентним, тобто взаємодія з однією молекулою соляної кислоти дозволяє виділити три молекули водню, то кількість молей металу можна визначити за формулою:

n(M) = n(H2) / 3 = 0.15 моль

Тоді молярна маса металу дорівнює:

M(M) = m / n(M) = 8.1 / 0.15 = 54 г/моль

Отже, метал має молярну масу 54 г/моль. Щоб визначити, який саме це метал, потрібно врахувати його хімічні властивості та можливі реакції з іншими речовинами, інакше - неможливо.