Verilən şərtlərə görə 2 a +3 b+c+d ifadəsinin qiymətini hesablayın. a - ən böyük ikirəqəmli

ədəddir. b-18-dən sonra gələn ilk cüt ədəddir. c- ən kiçik üçrəqəmli ədəddir. d-onluqlar mərtəbəsi 2 olan ən kiçik üçrəqəmli ədəddir.​

Ответы на вопрос

Отвечает Коршунова Лілія.

Cavab: 478

Пошаговое объяснение:

a = 99

b = 20

c = 100

d = 120

şərtə görə 99 * 2 = 198

20 * 3 = 60

198 + 60 = 258

258 + 100 + 120 = 478