Знайдіть перший член арифметичноï прогресії, якщо: а10 = 2, d = -1.​


Ответы на вопрос

Отвечает Дмитришин Микола.

Відповідь:Ми знаємо формулу для знаходження n-го члена арифметичної прогресії:

an = a1 + (n-1)d,

де a1 - перший член прогресії, d - різниця прогресії.

Ми можемо використати цю формулу для знаходження a1, замінивши n на 10 та підставивши d = -1 та a10 = 2:

a10 = a1 + (10-1)(-1)

2 = a1 - 9

a1 = 11

Отже, перший член арифметичної прогресії дорівнює 11

Покрокове пояснення: