Із села до міста одночасно в одному напрямку виїхали ве мотоцикліст. Швидкість велосипедиста

дорівнює 15 км/год, що стано- 3/13 швидкості мотоцикліста. На якій відстані один від одного будуть велосипедист і мотоцикліст через 36 хв після виїзду? вить Математика

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Вероника.

Відповідь:

30 км

Покрокове пояснення:

1). 15 : 3/13 = 15 • 13/3 = 5•13/1 = 65 (км/год) швидкість мотоцикліста;

2). 65 - 15 = 50 (км/год) швидкість віддалення;

1 год = 60 хв; 36 хв = 36/60 год, = 0,6 год.

3) 50•0,6 = 30 (км) буде відстань між ними через 36 хвилин.

Або інший варіант розв‘язку:

1). 15 : 3/13 = 15 • 13/3 = 5•13/1 = 65 (км/год) швидкість мотоцикліста;

1 год = 60 хв; 36 хв = 36/60 год, = 0,6 год.

2). 15•0,6=9(км) проїде велосипедист за 36 хвилин;

3). 65•0,6=39(км) проїде мотоцикліст за 36 хвилин;

4). 39-9=30(км) буде відстань між ними через 36 хвилин.