Çevresi 160 cm ve bir kenarı 20 cm olan bir dikdörtgenin alanını bulunuz.​


Ответы на вопрос

Отвечает Gold Crazykonan.

Ответ: Bir dikdörtgenin alanını 360 cm ...

Пошаговое объяснение: P = 2 × ( a + b )

P = 2 × ( 160 + 20 )

P = 2 × 180

P = 360 cm