на двох полиця разом було 18 книжок.Після того як з першої полиці переставали на другу 2 книжки на

першій полиці книжок стало у 2 рази більше ніж на другій.Скільки книжок було на кожній полиці спочатку

Ответы на вопрос

Отвечает Тер-Варданян Мария.
Пусть на первой полке было х книг, тогда на второй было (18 - х) книг.
Уравнение: х - 2 = 2 * (18 - х + 2)
                    х - 2 = 36 - 2х + 4
                    х + 2х = 40 + 2
                    3х = 42
                    х = 42 : 3
                    х = 14 книг - было на первой полке
                    18 - 14 = 4 книги - было на второй полке
Вiдповiдь: 14 книжок було на першiй полицi и 4 книжки на другiй.

Проверка:
14 - 2 = 2 * (4 + 2)
12 = 12