Висота AD трикутника ABC ділить сторону BC на відрізки BD i CD так, що BD=15 см, CD=5 см. Знайдіть

сторону AC, якщо кут В=30°.

Ответы на вопрос

Отвечает Тилепбай Назерке.
ΔАВD. Пусть АD=х; АВ=2х. АВ²-АD²=ВD².
4х²-х²=225;  3х²=225; х²=75.
ΔАСD. АС²=АD²+СD²=75+25=100.
АС=10 см.