Знайти відстань від точки перетину медіан до центра кола вписаного в рівнобедрений трикутник з

основою 160см і бічними сторонами 100см

Ответы на вопрос

Отвечает Бостанова Эльза.

Позначимо трикутник: ΔABC.
Висота BD є і медіаною, і бісектрисою, тому i точка перетину медіан M, і центр вписаного кола O лежать на BD.
AD = AC/2 = 160/2 = 80 см.
BD =  \sqrt{AB^2-AD^2}=\sqrt{100^2-80^2}=60 см.
Радіус вписаного кола: OD=\frac{2S}{P} =\frac{2* \frac{1}{2}*AC*BD}{AB+BC+AC}=\frac{AC*BD}{AB+BC+AC}=\frac{160*60}{100+100+160}=\frac{160*60}{360}=\frac{80}{3} см
Оскільки медіани трикутника перетинаються і точкою перетину діляться у відношенні 2 : 1, рахуючи від вершини, то MD = BD/3 = 60/3 = 20 см.
Відстань між точкою перетину медіан і центром вписаного кола:
МО = OD - МD = 80/3 - 20 = 20/3 см