Aflati volumul si aria totala a unui cub care are suma lungimilor muchiilor egala cu 48 cm.


Ответы на вопрос

Отвечает Белышева Екатерина.
Volum = 48 * 6 * 6 = 1728 cm 
arie totala a unui cub  = 48 * 6 = 288 cm