В основі прямої призми лежить прямокутний трикутник з катетами 3см і 4см, найбільша її грань

квадрат. знайдіть об'єм призми.

Ответы на вопрос

Отвечает Вишнёвская Вероника.

Дано: а = 3 см, b = 4 см. Знайдемо гіпотенузу трикутника по теоремі Піфагора c = (a^2 + b^2) , c= (9 + 16) = 5 (см). Так як найбільша грань квадрат (всі сторони рівні), то висота призми 5см, Н = 5 см, тоді об’єм призми знайдемо по формулі  V = SоснH, Sосн = 1/2·ab (формула площі прямокутного трикутника), V = 1/2·abH, V = 1/2·3·4·5 = 30 (см^3)