236.° Основи прямокутної трапеції дорівнюють 7 см і 15 см, а один із кутів — 60°. Знайдіть більшу

бічну сторону трапеції. Даю 40 б

Ответы на вопрос

Отвечает Мышковец Александра.

Ответ:

розділ і художній образ як форма організації навчання

Отвечает Сыздыков Диас.

Ответ:

Объяснение:

У трапеції маємо наступні відомі сторони та кут:

Одна основа (менша) - 7 см.

Інша основа (більша) - невідома (позначимо як b).

Один із кутів - 60 градусів.

Висота трапеції (від меншої основи до більшої) також є важливою, але вона нам невідома.

Для знаходження більшої бічної сторони b використаємо тригонометричну функцію синус:

sin(60°) = відношення протилежної сторони до гіпотенузи.

У трикутнику, де одна зі сторін - висота трапеції, а інша - половина різниці основ, маємо:

sin(60°) = (висота) / (різниця основ).

Оскільки ми знаємо, що одна основа дорівнює 7 см, а інший відомий кут у трикутнику дорівнює 60 градусів, то:

sin(60°) = (висота) / (15 см - 7 см).

sin(60°) = висота / 8 см.

Відомо, що sin(60°) = √3 / 2.

Тепер можемо розв'язати рівняння:

√3 / 2 = висота / 8 см.

Висота = (8 см * √3) / 2 = 4√3 см.

Отже, ми знайшли висоту трапеції, і тепер можемо визначити більшу бічну сторону b:

b = 7 см + 2 * (висота) = 7 см + 2 * 4√3 см = 7 см + 8√3 см.

Таким чином, більша бічна сторона трапеції дорівнює 7 см + 8√3 см.