У гострокутному трикутнику ABC проведено висоти AM і CK. Знайдіть радіус кола, описаного навколо

трикутника MBK, якщо AC = 4√3 см і кут ABC = 30°​

Ответы на вопрос

Отвечает Троц Ника.

Ответ:

За теоремою про описаний коло в прямокутному трикутнику, радіус описаного кола дорівнює половині гіпотенузи. Таким чином, нам потрібно знайти довжину гіпотенузи трикутника MBK.

Оскільки AC є діаметром описаного кола навколо трикутника ABC, то AB = AC/2 = 2√3 см.

Застосовуючи теорему Піфагора, маємо:

BC^2 = AB^2 + AC^2

BC^2 = (2√3)^2 + (4√3)^2

BC^2 = 12 + 48

BC^2 = 60

BC = √60 = 2√15 см

Таким чином, гіпотенуза трикутника MBK дорівнює 2√15 см, отже, радіус кола, описаного навколо трикутника MBK, дорівнює R = BC/2 = (2√15)/2 = √15 см.