Знайдіть довжину медіани АМ трикутника АВС, у якого А (-4; -1), В (0; -5), С (1; 2).


Ответы на вопрос

Отвечает Голованова Ксения.

Відповідь:         АМ = √20,5 ≈ 4,53 .

Пояснення:

    А (-4; -1), В (0; -5), С (1; 2).   Медана  АМ - ?

 Знайдемо коорд. середини М( х₀ ; у₀ )  сторони ВС  ΔАВС :

  х₀ = ( 0 + 1 )/2 = 0,5 ;   y₀ = ( - 5 + 2 )/2 = - 1,5 ;   M( 0,5 ;- 1,5 ) . Тоді

  АМ = √[ ( 0,5 + 4 )² + (- 1,5 + 1 )² ] = √( 4,5² + (- 0,5 )²) = √20,5 ≈ 4,53 .

            АМ = √20,5 ≈ 4,53 .