Обчислити значення сtg a, якщо cos a = 12/13


Ответы на вопрос

Отвечает Ганиева Тансылу.

\displaystyle\mathsf{sin^2(a)+cos^2(a)=1}\\\displaystyle\mathsf{sin^2(a)=1-cos^2(a)}\\\displaystyle\mathsf{sin(a)=\sqrt{1-(12/13)^2}=5/13. }\\\displaystyle\mathsf{tg(a)=\frac{sin(a)}{cos(a)}=\frac{5/13}{12/13}=5/12.}  \\\displaystyle\mathsf{ctg(a)=\frac{1}{tg(a)}=\frac{1}{\pm5/12}=\pm\frac{12}{5} . }

Отвечает Алиев Хаджимурат.

Вітаю .

Відповідь та розв'язання на фото.