В рівнобедреному трикутнику висота проведена до бічної сторони дорівнює 8 см і ділить її на 2

частини,одна з яких прилегла до вершини трикутника і дорівнює 6см , Знайти основу трикутника ​

Ответы на вопрос

Отвечает Balan Sergei.

Відповідь:(ah-висота)Розглянемо трикутник abh: ah = 6см, bh =8см; за теор. Піфагора ab²=ah²+bh²;

ab=√(36+64)=10(см)

розглянемо трикутник ahc: ah=6см, hc=bc-bh bc=ab=10 за властивостями рівнобедреного трикутника, hc=10-8=2(cm)(за властивостями вимірювання відрізків).

за теоремою Піфагора ac=√(ah²+hc²) ac= √(6²+2²)=√40=2√10.

p.s.

треба дописати, що два трикутники прямокутні і ще є деякі нюанси, але в цілому правильно (надіюсь)

Пояснення: